Pacientiem

Pakalpojumu pieejamība personām ar funkcionālajiem traucējumiem

  SIA „Dobeles un apkārtnes slimnīcā” ir nodrošināta pastāvīga iekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem, izmantojot iebrauktuves pie uzņemšanas nodaļas, ārstnieciskā korpusa, infekcijas slimību blokā un patoloģijas nodaļā.
  Ja personai ar funkcionāliem traucējumiem nav pavadītāja personas, tai ir jāpiespiež zvana poga pie ārdurvīm ārstnieciskajā korpusā. Šajā gadījumā palīdzību sniegs liftu operators – nogādās ar liftu vajadzīgajā stāvā, izskaidros, kā nokļūt vajadzīgajā nodaļā vai kabinetā un, ja nepieciešams, organizēs palīdzību, pieaicinot slimnīcas palīgpersonālu. lasīt vairāk
  Ja personai ar funkcionāliem traucējumiem ir pavadītāja persona, tad liftu operators nogādās ar liftu vajadzīgajā stāvā un sniegs informāciju par tālāku nokļūšanu vajadzīgajā vietā.
  Abi korpusi - ārstnieciskais un administratīvais ir savienoti ar pāreju, pa kuru personas ar funkcionāliem traucējumiem var brīvi piekļūt slimnīcā izvietotajiem kabinetiem un nodaļām.
  Atsevišķos korpusos atrodas infekcijas slimību bloks un patanatomijas nodaļa. Abās ēkās, izmantojot iebrauktuves, ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  Nokļūšana visos slimnīcas stāvos, no 0. stāva līdz 5.stāvam, ir iespējama izmantojot liftus, kuros ir brīva iekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  0.stāvā atrodas saimnieciskās telpas, noliktavas, veļas mazgātuve, kur nobraucot ar liftu ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ārstnieciskā vingrošanas zāle atrodas administrācijas korpusa 0.stāvā, kur ir piekļuve no ārpuses, vai izmantojot liftu.
  1.stāvā atrodas tualetes telpa personām ar funkcionāliem traucējumiem, radioloģijas nodaļa, uzņemšanas nodaļa un traumu punkts, pulmonologa kabinets, veikals, ārstnieciskās pēdu aprūpes kabinets, kuros ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ambulatorā ķirurga kabinetā ieeja no ārpuses ir brīvi pieejama, no ēkas iekšpuses var brīvi nokļūt radioloģijas nodaļā u.c. kabinetos.
  2.stāva līmenī abos korpusos atrodas ambulatorās nodaļas ārstu-speciālistu kabineti, ģimenes ārstu prakses, internais bloks, hemodialīzes nodaļa, aptieka, ģērbtuve, rehabilitācijas nodaļa. Ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  Reģistratūrā ir apgrūtināta piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ja nav līdzi pavadītāja personas, tad iznāk viena no reģistratorēm, uzklausa cilvēku un apkalpo. 3.stāva līmenī abos korpusos atrodas dienas stacionārs, neirologa kabinets, laboratorija, administrācijas kabineti, kapela. Uzbraucot ar liftu, tālāk ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  4.stāva līmenī abos korpusos atrodas ķirurģiskais bloks, reanimācijas nodaļa un operāciju bloks. Uzbraucot ar liftu, tālāk personām ar funkcionāliem traucējumiem ir brīva piekļuve. Ķirurģiskajā blokā ir 4 tualetes personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  5.stāvā atrodas dzemdību bloks. Uzbraucot ar liftu, tālāk ir brīva piekļuve personām ar funkcionāliem traucējumiem. Dzemdību blokā ir 1 tualete personām ar funkcionāliem traucējumiem.
  Persona ar funkcionāliem traucējumiem var iepriekš pieteikt ārstniecības iestādes apmeklējumu, zvanot pa tālruni 63722880. Paslēpt saturu

Apmaksas veidi un kārtība

  Dobeles un apkārtnes slimnīca piedāvā pacientiem veikt apmaksu par saņemtiem ambulatoriem un stacionāriem pakalpojumiem gan skaidrā naudā, gan arī elektroniskā veidā ar kartēm. lasīt vairāk
  Norēķinu var veikt:
 • 1 Poliklīnikas vai radioloģijas reģistratūras kasē
 • 2 Uzņemšanas kasē
 • 3 Veicot elektronisko maksājumu ar internetbankas starpniecību
 • Paslēpt saturu

Apdrošināšana

Kāpēc ģimenes ārsts

  Gadījumos, kad apmeklēt ģimenes ārstu nav iespējams (ārpus ģimenes ārstu darba laika), bet Jūsu veselības stāvoklis neļauj gaidīt, Dobelē un citās lielākajās pilsētās pacientiem ir pieejami dežūrārsti. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts. Katrā ārstniecības iestādē redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai gan par katra ģimenes ārsta darba laikiem, gan arī par iespējām nokļūt pie dežūrārsta.

  lasīt vairāk

  Ģimenes ārsta prakses darba laiki
  Ģimenes ārsts kopā ar sertificētu māsu vai sertificētu ārsta palīgu nodrošina pacienta veselības aprūpi ģimenes ārsta prakses vietā vai darbavietā (ja ģimenes ārsts ir darbinieks ārstniecības iestādē) un pacienta dzīvesvietā, ievērojot šādus nosacījumus:
  pacientu pieņemšanas laiks – ne mazāk par 20 stundām nedēļā; prakses darba laiks – ne mazāk par 40 stundām nedēļā; ģimenes ārsta pieņemšanas laiki gan rīta (laikā no plkst.8.00 līdz 13.00), gan vakara (laikā no plkst.13.00 līdz 19.00) stundās; noteikts pieņemšanas laiks pacientiem bez iepriekšēja pieraksta (akūtiem pacientiem) katru dienu – ne mazāk par stundu; noteikts pieņemšanas laiks pacientiem ar iepriekšēju pierakstu; primārās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana 5 darb­dienu laikā; mājas vizīšu pieteikšanas nodrošināšana darbdienās – vismaz līdz plkst.15.00.
  Ģimenes ārsts nodrošina pacientu ar informāciju par ģimenes ārsta sniegto primārās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtību ģimenes ārsta darba laikā, ārpus darba laika un aizvietošanas gadījumā, kā arī ar infor­māciju par citu veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām.
  Ģimenes ārsts nodrošina, ka viņa darbavietā informācija par aizvietošanu ir publiski pieejama.

  Mājas vizītes dežūrārsts nodrošina:
  bērniem līdz 18 gadu vecumam; I grupas invalīdiem; personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe (pacientiem ar noteiktām diagnozēm); pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās atbilstoši normatīvajiem aktiem; pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija; pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem (pacienta iemaksa 2,85 eiro); pacientiem ar gripas saslimšanu gripas epidēmijas laikā (pacienta iemaksa 2,85 eiro).

  Paslēpt saturu

Neskaidru jautājumu risināšana

  Gadijumā, ja Jums ir radušies neskaidri jautājumi, risināt tos Jums palīdzes nodaļas vecākā māsa, nodaļas vādītājs /a, galvenā ārste Ilva-Strūve-Ķere vai valdes priekšsēdētājs Juris Bogužs.

  lasīt vairāk

  Papildinformāciju par nesiadriem jautājumiem un to risināšanu jūs varat iegūt sazinoties ar Dobeles slimnīcas administrāciju

  Paslēpt saturu

Informācija par līgumu ar nacionālo veselības dienestu

  Saņemt informāciju par Līguma ar Nacionālo veselības dienestu saturu Jūs variet pie slimnīcas administrācijas.

  lasīt vairāk
  Saņemt informāciju par ārstniecības iestādes sniegto pakalpojumu apjomu un maksas pakalpojumu cenrādi Jūs variet:
  * ambulatorās nodaļas reģistratūrā;
  * radioloģijas nodaļas reģistratūrā;
  * uzņemšanas nodaļā.
  Paslēpt saturu

Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība

Pakalpojuma veidi ko apmaksā valsts

Kontakti

Ambulatorās nodaļas reģistratūra
+371 63722375

Radioloģijas nodaļas reģistratūra
+371 63722407

Uzņemšanas nodaļa
+371 63723442

E-pasts
[email protected]


Ģimenes ārstu konsultatīvas tālrunis
+371 66016001

Nacionāla veselības dienesta informatīvais tālrunis
+371 80001234

Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšana
03 , 112, 113

Darba laiki

Speciālistu darba laiki

Sekot @dobelesslimnica